A párkapcsolati mediáció és coaching Neked szól, ha a nehézségeitek ellenére együtt szeretnél maradni a pároddal, esetleg bizonytalan vagy abban, hogy működhet-e tovább a kapcsolatotok és vállaljátok az együtt gondolkodást és a változtatást a kapcsolat megújítása érdekében.
Keress bizalommal
- ha azt érzed, hogy eltávolodtatok egymástól
- ha az előtt szeretnél cselekedni, mielőtt túl késő lenne
- ha bánt, hogy véget ért a tündérmese
- ha megszabadulnál a múlt árnyékától
- ha több a konfliktus, mint a jó érzések a kapcsolatban
- ha úgy érzed, elveszíted önmagad a párkapcsolatodban
- ha túl sok a sérelem, a krízis és a szorongás
- ha bizonyos dolgokról kellene beszélnetek, de nem lehet
- ha el akarjátok kerülni a robot üzemmódot
- ha szeretnéd abbahagyni az értelmetlen és fárasztó játszmákat
Egy olyan módszertant alakítottam ki, amely a coaching és a mediáció alapjaira épít. A coaching szemlélet értelmében a fókusz azon van – és hiszek is ebben-, hogy mindenki a saját életének a legjobb ismerője. A tanácsadás alapú megközelítések kizárják ennek a beemelését a folyamatba. Hitem szerint az egyedi, a saját életedhez és a közös életetekhez könnyen integrálható változások mentén megvalósuló, és leginkább hatékony megoldás megtalálása a cél. Igaz, nehéz helyzetekben, mikor „túl közelről” és érzelmileg elárasztva nézel az életed egyik legfontosabb területére, akkor gyakran a valóság helyett csak egy torzított képet látsz, amiben elveszel. A szakértői segítség kérésével megoldódik ez a probléma, és a sok réteg lehámozásával meglátod a helyzet kialakulásának gyújtópontját, előzményeit és a lehetséges alternatívák szerteágazó rendszerét. A mediációs elemek pedig keretet adnak a folyamat különböző szakaszaiban, elsősorban a pároddal közös munka során.
Sokan megpróbálják egyedül megoldani a párkapcsolati nehézségeiket, de általában túl későn veszik észre, hogy baj van és addigra a probléma komplexitása túlmutat ezen a lehetőségen.
Mindenki segíteni szeretne…
A baráti és családi támogatás nagyon fontos és egy összetartó hátország kincset ér mindenki számára. Amennyiben van. Ennek ellenére a legjobb szándékkal adott tanácsok és a sokszor kioktató útmutatások a legtöbbször inkább ártanak, mint használnak a kiutat és megoldást kereső számára. Miért? Röviden azért, mert az a tanácsadó (barát vagy családtag) megoldása. Ahonnan ő nézi, amit (befolyásoltság okán) ő lát, az sem a valóság. Ezzel nincs is semmi baj, mert természetes, sőt jó, hogy így van. Ha nem lenne elfogult, a bajban lévő azt érezhetné, hogy nem számíthat rá, mint háttérre. Egyszerűen arról van szó, hogy a barátok és család szerepe a bajban más. A legtöbb, amit tehetnek, hogy megmaradnak támogató hátországnak.
Magadra ismertél és szeretnél ebben segítséget kapni? Keress fel bizalommal.
A párkapcsolati konfliktusok leggyakoribb okai:
- Játszmák felismerése, kezelése
- A sémák, a régi minták, hiedelmek és sérelmek felismerése és feloldása
- Értékrendbeli különbözőségek egyeztetése
- Célok különbözősége, hiánya
- A megbeszélések eredménye vitákba torkollik
- A férfi és női minőség felborult
- Házasságkötés előtt álltok és szeretnétek átbeszélni – amit eddig, vagy, ahogy eddig még nem tettétek meg
- Egy új élethelyzetre való felkészülés (házasságkötés, gyermekvállalás, a családi rendszer kialakítása)
- Pár év házasság van mögöttetek és érzed, hogy egyre több a konfliktus
- Magányosnak érzed magad, pedig párkapcsolatban élsz
- Elhidegültetek egymástól, hiányzik az intimitás, az ölelés, a szexualitás a párkapcsolatodból
- Régóta tart a kapcsolat, ami már nem jól működik, de nem tudod, mi segíthetne és hogyan tovább
- A megcsalás/ válás lehetősége is felmerült
- Túl sok probléma halmozódott fel már köztetek
- Munka és magánélet egyensúly felborult (szülői lét- párkapcsolat- munkahely)
- Az elvárások és az ennek való megfelelés okozta feszültségek növekedése
- Kevés vagy nem megfelelő kommunikáció van köztetek
- Tudatosabb, őszintébb párkapcsolatot szeretnél, kifejezve a saját és meghallgatva a párod szükségleteit
- Egyéni téma, ami eddig nem került felsorolásra
Mi fog történni a folyamat során?
Amiben ez rögtön más, mint a párkapcsolati tanácsadás vagy egyéb terápiás eljárás, az az, hogy másképp kezdünk el dolgozni. Természetesen olyan is előfordul, hogy a pár másik tagja nem szeretne részt venni a folyamatban. Ez azt jelenti, hogy egyéni folyamatban tudsz tovább dolgozni a saját kihívásaidon. Az is lehetséges, hogy Te elkezded a saját folyamatodat, és a kezdetben elutasító partner mégis úgy dönt, hogy szeretne csatlakozni. A mediáció és a coaching szemléletét és módszereit egyedülálló és megbízható módon ötvöző folyamatban dolgozunk a kívánt célod/ célotok eléréséért.
Megértést kapsz arról, hogy milyen sérelmek, konfliktusok, kommunikációs nehézségek, sémák, hiedelmek és programok működnek a háttérben. Az érzelmek felismerése és tudatosítása új távlatokat nyit majd a gondolkodásodban. A Benned lévő feszültséget a könnyedség; a versengést az együttműködés igénye váltja fel.
Ami biztosan megvalósul az általam vezetett folyamat során: teljeskörű titoktartás (a párod előtt is), pártatlanság, elfogulatlanság, ítélkezésmentesség, biztonság (annyira megyünk mélyre, amennyire készen állsz rá), bizalom, felszabadultság, feltétel nélküli elfogadás.
A párkapcsolati mediáció és coaching menete:
Telefonon vagy e-mailben egyeztetjük, hogy miben tudok segíteni, majd megbeszéljük az első találkozásunk helyét és időpontját. Az első alkalommal tisztázzuk a kereteket, majd az ülés végére megfogalmazzuk a problémát, amit meg szeretnétek oldani. A folyamat során részletesen megvitatjuk a felmerülő kérdéseket, végül összegyűjtjük a lehetséges megoldásokat és az utánkövetést.
Fontos, hogy megbízható, megfelelő tudással és tapasztalattal rendelkező szakemberhez fordulj. A folyamat legalább 6 alkalomból áll (1 alkalom 2- 2,5 órás).
Minden jog fenntartva! Az oldal tartalma szellemi tulajdon. A tartalom másolása és annak saját tartalomként való megjelenítése polgári jogi úton történő eljárást vonhat maga után.