Szükséged lenne megerősítésre, tudásra, visszajelzésre, válaszokra arról, hogy a gyermeked fejlődése, a gyermeknevelés kihívásai, a kettőtök közötti szülő-gyermek kötődési kapcsolat szempontjából jó irányba haladtok-e?
A szülői konzultáció személyre szabott támogatást nyújt, amely segít a szülőknek jobban megérteni gyermekeiket, fejleszteni szülői készségeiket és erősíteni a családi rendszert. A konzultáció során a szülővel megbeszéljük a gyermek érdekeit képviselő változások irányát. A cél az, hogy megtaláljuk a megoldásokat a felmerülő nehézségekre és támogassuk a gyermek és szülők együttműködését, és a családi harmónia megteremtését. Fontos megnézni és megerősíteni azt, ami a családban jól működik, és biztonságos közegben szembenézni azzal, ami problémát, feszültséget okoz. A konzultáció struktúrája segíti a szülőt, hogy megtalálja azokat a kapcsolódási pontokat, amelyek összehangolják a gyermeki és szülői igényeket.
Mikor hasznos a szülői konzultációt igénybe venni?
A szülői konzultáció különösen előnyös és hasznos lehet azoknak a szülőknek, akik:
- Szorongó vagy stresszes szülők: akik stresszt vagy szorongást élnek át a gyermekneveléssel kapcsolatban, és szeretnének hatékonyabb megküzdési stratégiákat tanulni.
- Változások előtt álló családok: akik válás, költözés vagy más jelentős változás előtt állnak, és támogatást igényelnek, hogy gyermekeik számára megkönnyítsék az átmenetet.
- Új szülők: akik most váltak szülővé, és keresik önmagukat a szülővé válás folyamatában. Ez az egyik legnagyobb önismereti tükörhelyzet.
- Koraszülött babaként világra jött gyermekek szülei: akik nehezen kezelik a gyermekükkel kapcsolatos kihívásokat.
Kérdéseid vannak, amelyekre választ szeretnél kapni?
Keress fel bizalommal és segítek, hogy bűntudat, bizonytalanság és félelem nélkül lehess elég jó apa/elég jó anya a gyermeked és önmagad számára!
A gyógypedagógus kompetenciájához tartozó sajátos nevelési igényű gyermekekkel kapcsolatos kérdések (pl.: autizmus, dühkitörések, figyelemzavar, beilleszkedési- tanulási- és magatartászavar) nem tartoznak a szülőkonzultáció területéhez. Ezekben a kérdésekben a területileg illetékes nevelési tanácsadó, vagy speciális fejlesztési központok adhatnak tájékoztatást.
Minden jog fenntartva! Az oldal tartalma szellemi tulajdon. A tartalom másolása és annak saját tartalomként való megjelenítése polgári jogi úton történő eljárást vonhat maga után.